Česky English Deutsch Polski
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality

Aktuality


MŽP ČR o životním prostředí v r. 2017: Kvalita ovzduší v ČR zůstává neuspokojivá

Ministerstvo životního prostředí ČR každoročně před koncem roku vydává zprávu o stavu našeho životního prostředí za předchozí rok.

Více

Publikováno 3. 12. 2018 8:10
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Tušili jste, že znečištěné ovzduší zabije více lidí než dopravní nehody či AIDS.

S tímto překvapením přišli Američtí vědci z Ústavu energetické politiky na Chicagské univerzitě. Ve studii zaměřené na měření dopadů znečištěného ovzduší namísto počtu úmrtí nebo ekonomických škod výsledky netradičně prezentují na počtu let, o který lidé zemřou dříve.

Více

Publikováno 3. 12. 2018 8:06
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Prosinec 2018: Stav ovzduší v ČR se meziročně výrazně zhoršil.

Podle Evropské agentury pro životní prostředí špatná kvalita ovzduší způsobuje v ČR 11 000 předčasných úmrtí ročně. Podle ministerstva životního prostředí ČR je počet těchto předčasných úmrtí 5 700, přičemž došlo k meziročnímu zvýšení o více než 30 %.

Více

Publikováno 3. 12. 2018 8:04
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

MŽP ČR o životním prostředí v r. 2016

Ministerstvo životního prostředí ČR každoročně v prosinci vydává zprávu o stavu našeho životního prostředí za předchozí rok. Zpráva za rok 2016 ve zkratce říká, že stav životního prostředí v ČR se meziročně výrazně nezměnil, a to i přes zvyšující se zátěž způsobenou rostoucí ekonomikou a zlepšující se životní úrovní obyvatel.

Více

Publikováno 23. 1. 2018 13:57
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Už je známý obsah těžkých kovů v prachu v interiérech 52 budov v Praze!

Jak jsme Vás v červnu v „Aktualitách“ informovali, nezisková organizace Arnika provedla letos v červnu sběr prachu v interiérech budov v Praze (26 domácnosti a 26 veřejných budov, vč. kanceláří, zubní laboratoře, malířského ateliéru, apod.

Více

Publikováno 18. 11. 2017 22:39
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Víte, kdo je největším znečisťovatelem vzduchu ve vašem okolí?

Zjistěte je z posledních dostupných údajů zde (proklik na http://www.znecistovatele.cz/) vč. interaktivní mapy znečištění jednotlivých složek životního prostředí ČR (ovzduší, vody, půdy). Stačí, abyste zadali vaši adresu a vše přehledně uvidíte.

Více

Publikováno 18. 11. 2017 22:29
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Chcete vědět, jaká je úroveň znečištění ovzduší v ČR či kdekoliv na světě?

Na web stránkách https://waqi.info/ na interaktivní mapě označíte nejbližší měřící stanici k Vaší cílové destinaci. V reálném čase se Vám zobrazí údaje o kvalitě vnějšího ovzduší (tzv. World Air Quality Index), konkrétně nečistoty PM2.

Více

Publikováno 18. 11. 2017 22:28
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nezisková organizace Arnika v červnu dokončila sběr prachu v interiérech budov v Praze.

Vzorky prachu odebraného z interiérů 45 budov ve všech městských částech Prahy jsou analyzovány ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze (VŠCHT). Tento unikátní výzkum, který zahrnul 26 domácností, a dále veřejné budovy (vč.

Více

Publikováno 18. 11. 2017 22:24
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář