Česky English Deutsch Polski
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Víte, kdo je největším znečisťovatelem vzduchu ve vašem okolí?

Víte, kdo je největším znečisťovatelem vzduchu ve vašem okolí?Zjistěte je z posledních dostupných údajů zde (proklik na http://www.znecistovatele.cz/) vč. interaktivní mapy znečištění jednotlivých složek životního prostředí ČR (ovzduší, vody, půdy). Stačí, abyste zadali vaši adresu a vše přehledně uvidíte.

Naleznete tam také žebříčky 10 největších znečišťovatelů v daném kraji podle druhu a množství znečišťující látky (tzv. žebříčky IRZ - Integrovaného registru znečišťování, www.irz.cz).

Nezisková organizace Arnika (www.arnika.org) tato data sbírá v rámci projektu „Znečišťovatelé pod lupou“ podpořeného z grantu Ministerstva životního prostředí ČR. Arnika je uznávaná nezisková organizace, která se snaží dlouhodobě pravdivě informovat veřejnost o znečištění životního prostředí (nejen v ČR) a o dopadech znečištění na lidské zdraví. Hlavním cílem Arniky v této oblasti je pomocí tlaku legislativy i veřejného mínění iniciovat kroky vedoucí ke snižování množství škodlivých látek v životním prostředí. Do budoucnosti je hlavním úkolem Arniky zabránit lobbistickým snahám znečišťovatelů registr omezit či zrušit, také upozornit veřejnost i vládu na nutnost rozšíření IRZ o další škodlivé látky a zpřísnění jejich limitů.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů