Česky English Deutsch Polski
Drobečková navigace

Úvod > Čističky vzduchu

Čističky vzduchu

Nevíte, kterou čističku si vybrat?

Odpovědi na otázky, jak správně vybrat čističku vzduchu vhodnou pro Vás naleznete níže.

Kterou čističku vzduchu si mám vybrat?

Můžete si vybrat ze 3 typů našich čističek, a to podle druhů vzdušných nečistot ve Vašem interiéru: 
 
SENSE Vital Air ALL - Vhodná do každé domácnosti i kanceláře. Je nejúčinnější v odstraňování všech druhů vzdušných nečistot v interiéru (pevných i plynných). Obsahuje předfiltr na větší pevné nečistoty (okem viditelný prach, lupy, vlasy, apod.), robustní filtr na pevné nečistoty (okem neviditelný prach, pyl, roztoče, plíseň, smog, saze, kouř cigaretový / kuchyňský / z topení apod.) a robustní filtr na plynné nečistoty (pachy, zápachy, spaliny, karcinogenní látky z kouře a dýmu atd.). 
 
SENSE Vital Air ODOR - díky extrémně robustnímu filtru na odstraňování plynných nečistot je určena do interiérů s nutností vysoce účinného čištění od pachů, zápachů, výparů (např. z čistících a kosmetických výrobků), spalin (např. CO, CO2), toxických látek (např. sirovodík, čpavek), karcinogenních a mutagenních těkavých organických látek (tzv. VOC) (např. formaldehyd, benzen, toluen, aceton apod. uvolňující se z dřevotřísek, sádrokartonů, lepeného nábytku, koberců, podlah, tiskáren a milionů dalších výrobků). Díky předfiltru tato čistička také čistí interiér od větších pevných nečistot (ne menších).
 
SENSE Vital Air PM -  díky extrémně robustnímu filtru na odstraňování pevných nečistot (prach, pyl, roztoče, plíseň, smog, saze, kouř cigaretový / kuchyňský / z topení apod.) je určena do interiérů, kde je výskyt takových nečistot extrémně vysoký. Čistička obsahuje také předfiltr na větší pevné nečistoty (okem viditelný prach, lupy, chlupy apod.). Tato čistička nečistí plynné nečistoty (pachy, zápachy, spaliny, karcinogenní látky z kouře a dýmu apod.).
 
U našich čističek můžete vybrat typ dřeva (dub, eben, apod.) pro vrchní obruč čističky. A také barvu nástřiku těla (šasí) čističky.
 

Kam je čistička vzduchu vhodná?

Čistička je vhodná do kterékoliv místnosti Vaší domácnosti, v bytě či domě. Obývací pokoj, dětský pokoj, ložnice, kuchyň, pracovna, posilovna apod. Kdekoliv a kdykoliv potřebujete. Neváhejte čističku přemístit z jedné místnosti do jiné – naše čističky vzduchu mají pojízdná kolečka. Naše čističky jsou vhodné také do dalších druhů interiérů (kanceláří, dílen, čekáren lékařů, kadeřnických salónů, wellness a beauty center, škol (učebny, studovny, knihovny), obchodů, restaurací atd.).

 
Pokud je u Vás doma více osob se zdravotními obtížemi (alergie, astma, dýchací potíže, kardiovaskulární (srdečně-cévní) nemoci, časté migrény, únavy či bolesti hlavy, akutní nemoci, atd.), případně jde o těhotnou ženu, dítě či seniora či kuřáckou domácnost - můžete pořídit i další čističku (např. jedna v obýváku a druhá v dětském pokoji).
 

Jak mám čističku vzduchu používat?

  • Ideální je nechat čističku běžet po celou dobu pobytu osob v místnosti.
  • V domácnostech s alergiky, astmatiky, kuřáky, s dětmi, seniory, těhotnou ženou, s osobami s dýchacími potížemi, kardiovaskulárními nemocemi či s jinak nemocnými osobami je ideální čistit jednu místnost min. 2 hodiny (tj. 3 krát za hodinu prohnat čističkou vzduch v místnosti, tj. 6 krát za 2 hodiny).
  • Pokud nemáte žádné zdravotní obtíže postačí, abyste čističkou prohnali vzduch v místnosti 1,5 krát za hodinu (tj. 3 krát za 2 hodiny).
  • NEPLATÍ „čím rychleji, tím lépe“. Naopak! Čistěte vzduch po delší dobu (tj. pomaleji, na nejnižší rychlosti) než krátce (tj. rychle, na vyšších rychlostech)! Ideálním způsobem se pak ukládají vzdušní nečistoty do těl filtrů, dochází tak k nejúčinnějšímu odstraňování nečistot a prodlužování životnosti filtrů.
  • Čistička, stejně jako klimatizace, funguje nejlépe při uzavřených oknech, dveřích a dalších stavebních otvorech.
  • NEZAPOMEŇTE, že nečistotami zanešené filtry vzduch v místnosti NEČISTÍ! Čističkou tak totiž proháníte stále stejně znečištěný vzduch. Filtry proto vyměňujte! V tomto ohledu je to podobné jako s filtry ve Vašem automobilu či v kuchyňské digestoři.
Kompletní informace jak správně používat naši čističku vzduchu najdete v Návodu na používání čističky zde.

Nenašli jste, co jste hledali?

Další zajímavé informace a odpovědí na Vaše ostatní otázky můžete nalézt v sekci Centrum čistého vzduchu