Tato webová stránka používá soubory cookies k zajištění svého správného fungování. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.

více informací Rozumím a souhlasím

Čističky Sense budou brzy v prodeji na Alza.cz. V tuto chvíli prodej technicky připravujeme.

Děkujeme Vám za strpení!

Máte zájem o koupi čističky v dřívějším termínu?

Kontaktujte nás

otázky

Často
kladené
otázky

1

Proč není čistička osazena ionizérem vzduchu nebo UV lampou?

Obě tyto technologie byly při vývoji čističky zvažovány. V případě ionizéru vzduchu ale vzniká nebezpečný ozón, který je pro lidský organismus toxický. Dokonce i množství, které člověku neublíží přímo, může být nebezpečné, protože látka reaguje například s lakovaným nábytkem a napomáhá uvolnění formaldehydu. Použití UV lampy je pak vzhledem k účinnosti takové metody zbytečné – stejné částice, které by odstranila, uvíznou v mechanickém filtru.
2

Pokud je čistička tak účinná, proč ještě není ve všech nemocnicích a institucích?

Postupně s různými institucemi dojednáváme podrobnosti o umístění čističky do rizikových prostor. Na sociálních sítích aktualizujeme zprávy o dalším umístění čističek, několik jsme jich již věnovali dětem s chronickými zdravotními potížemi. Pracujeme na rozšíření tam, kde bude čistý vzduch bez virů nejvíce potřeba, a postupně se nám to daří čím dál více.
3

Jak čistička obstojí ve srovnání s čištěním nanotechnologiemi?

Nanotechnologie obecně představují zajímavou cestu v oblasti čištění vzduchu od různých nečistot. Nejnovější výrobky s fotokatalytickou či UV filtrací ale vykazují daleko slabší výsledky, objem nečistot klesá v místnosti až v řádu několika hodin, a to maximálně o cca 80 %. Ve srovnání s čističkou Sense Antiviro+, která má účinnost filtrace až 99,99995% a vyčistí až 253 m3 za hodinu, stále zaostává.
4

V čem je čistička lepší než ostatní?

Čističky Sense jsou konstrukčně optimalizovány tak, aby z filtračního materiálu i silného motoru dostaly co možná nejvíce. V kombinaci s pečlivou volbou filtrů i motoru se tak dostáváme na účinnost filtrace, jakou téměř žádné jiné zařízení na trhu nemůže nabídnout. Vše je navíc zpracováno extrémně pečlivě, výrobek je certifikován světovým garantem – německou společností Tüv-Süd. Jiné jsou čističky také v tom, že jde o ryze český výrobek, který sjíždí z výrobních linek továrny Bühler v Žamberku.
5

Proč je cena čističky tak vysoká?

Vývoj, certifikace, testování, kalibrace, materiály i konstrukce čističek Sense je nikdy nekončící a velice nákladný proces, který se do ceny zařízení logicky musí promítnout. Hmotnost čističky je 26 kg, za vaše peníze tedy pořizujete kvalitně osazený a solidně konstruovaný stroj, který má vysokou, garantovanou a certifikovanou funkčnost. Plastový obal, do kterého se vsune motor o výkonu fénu na vlasy a nejlevnější HEPA filtr, umí dnes již vyrobit a levně prodat téměř každý. Taková čistička ale zpravidla není příliš funkční, nabízí se tedy úvaha, zda si levně pořídit stroj, který neslouží svému účelu (odfiltrování nečistot ze vzduchu), nebo zda si připlatit za stroj, který svoji úlohu splní skutečně naplno.
6

Jedná se o nový produkt vyvinutý přímo proti covid-19?

Vysoce účinný filtr kategorie ULPA 15, který máme v čističce Antiviro+, je nově přidaná komponenta právě kvůli epidemii koronaviru. Čističky vzduchu jako takové, s běžnou konfigurací Vital Air, ovšem nabízíme již od roku 2019, přičemž ve vývoji byl stroj již od roku 2006. Rozhodně se tak nejedná o projekt konstruovaný „na koleni“ s účelem vydělat na koronavirové krizi.
7

Nezachytí koronavirus i běžná čistička?

Některé čističky skutečně částice koronaviru zachytit mohou. Vše totiž záleží primárně na třídě filtru uvnitř. Domácí vysavač v sobě nejčastěji má EPA filtr, tedy méně kvalitní materiál, který zachytí jen hrubší částice prachu. Do čističek vzduchu se zpravidla umisťují kvalitnější HEPA filtry tříd 10 – 14. Problém je v tom, že proti virům podle testů již fungují HEPA filtry třídy 13 a 14, ovšem účinnost ještě není nijak zázračná a ve většině čističek navíc takovou úroveň HEPA filtrace nenajdete, je příliš jemná a motor levné čističky by materiál nezvládl „profouknout“. Nad filtry HEPA je pak ještě třída ULPA filtrů, kde je zachytávání koronaviru již reálné a účinné – a právě ULPA filtr třídy 15 má čistička Antiviro+.
8

Jak si mohu ověřit, že se nejedná o podvod?

V sekci Certifikáty zcela transparentně publikujeme měření čističky prestižními laboratořemi, certifikace, patenty i informace k použitému filtračnímu materiálu. Doufáme, že data našich dodavatelů v kombinaci s měřeními a postupným umístěním čističek do respektovaných institucí a tam, kde budou pomáhat zachovat kvalitu vzduchu, si získáme Vaši důvěru.
9

Zachytí antivirotický filtr i běžný prach nebo pyl?

Antivirotický filtr zachytává nečistoty mechanicky – stejným způsobem, jako je tomu v případě antialergenního HEPA filtru. Rozdíl je pouze v jeho jemnosti – díky ní dokáže zachytit i extrémně malé částice jako koronaviry, ale proudění vzduchu je pomalejší než u HEPA filtru, který je tak pro alergiky vhodnější.
10

Jak náročná je výměna ULPA filtru, není to toxický materiál?

Při manipulaci s ULPA filtrem v okamžiku, kdy již fungoval v čističce, je potřeba mít dostatečné ochranné prostředky: gumové či plastové rukavice, roušku či respirátor a igelitový plášť. Samotný filtr je možné vyhodit do směsného odpadu. Je však potřeba považovat filtr za infekční materiál, měli byste jej tedy zabalit do jednoho, ideálně však dvou plastových pytlů na odpadky, pečlivě zavázat a povrch vnějšího pytle pak nastříkat dezinfekčním přípravkem. Dezinfekcí následně nezapomeňte ošetřit i své ruce.