Česky English Deutsch Polski
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Kdo jsme a proč se zabýváme čištěním vzduchu

Kdo jsme a proč se zabýváme čištěním vzduchu

     Kořeny společnosti SENSE Vital Air sahají až do roku 1991 (SENSE, s.r.o.), kdy jsme začali s obchodními aktivitami v oblasti informačních technologií – zejm. integrované systémy pro přenos hlasu, obrazu, videa v lokálním režimu. Nejvýznamnějšími klienty byli Thomayerova nemocnice Praha, IKEM v Praze, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Finanční úřady Středočeského kraje, atd. V roce 2005 jsme rozšířili naše aktivity na oblast developerských projektů (výstavba např. Penny Marketu v Kynšperku nad Ohří nebo bytového domu Pyramida v Mariánských Lázních).

Zkušenosti z odvětví pokrokových IT řešení a novostaveb jsme v roce 2012 začali využívat ve prospěch zlepšení života každého z nás – tam, kde trávíme nejvíce času – v interiérech (doma, v práci, na úřadech, v obchodech, restauracích atd.). Začali jsme totiž spolupracovat s prestižní kanadskou společností v oblasti špičkového čištění interiérového vzduchu. To dalo základ pro vytvoření našeho vlastního produktu, čističky vzduchu SENSE Vital Air, která jako jediná čistička prodávaná na českém trhu, je také na českém trhu vyráběná! A to v nejvyšší možné kvalitě a účinnosti odstraňování všech druhů nečistot ve vzduchu.

 

     Obchodní příležitosti nebyly jediné, které mne samotného poháněly směrem k čištění interiérového vzduchu. Překonal jsem plicní embólii, kdy mi doktoři říkali, že běžně přežije pouze 30% pacientů. Dýchat jsem téměř nemohl. To nejsou hezké vzpomínky, ale jednoznačně potvrdily správné směrování obchodních aktivit, které najednou vytvořily novou dimenzi ladící s mým lepším a zdravějším životem. V SENSE proto dobře víme, jak důležitá je kvalita vzduchu, který vdechujeme – každou minutu v průměru 12 krát, pokaždé min. 0,5 litru vzduchu. Za 24 hodin to činí kolem 10 kubíků vzduchu na 1 dospělou osobu!!! Tak obrovské množství vzduchu dává příležitost vzdušným nečistotám tento vzduch znehodnocovat a škodit tak našemu zdraví. Proto je kriticky významná čistota vdechovaného vzduchu, a to nejvíce tam, kde trávíme až 90% času – v interiérech. A že se jedná o závažný problém potvrzuje i fakt, že celosvětově patří právě kvalita vnitřního ovzduší mezi 5 největších zdravotních rizik plynoucích ze životního prostředí.

 

     Kolem kvality interiérového vzduchu panuje několik mýtů včetně toho, že vdechovaný vzduch v místnosti je v největší míře znečišťován ze zevního prostředí. To není pravda. V praxi prokázanou pravdou je, že:

  • vzduch v místnosti je 2 až 5-krát více znečištěný než vnější vzduch
  • vnější vzduch, který se do místností dostává větráním, ventilací či průnikem stavebními škvírami, přináší do místnosti pouze jednu třetinu nečistot
  • zbylé dvě třetiny pochází ze samotného interiéru – nábytku, podlah, příček a dalších stavebních materiálů, ale též z kouření, vaření, topení apod.

     Mýty panují také kolem toho, kde je lepší žít: ve městě či na vesnici? Popravdě, stírá se rozdíl mezi městem a vesnicí: všichni jsme vystaveni působení škodlivého ozónu, města také zvýšenému působení smogu, vesnice zase zvýšenému množství rostlinných alergenů (pyly) a pesticidů (chemikálie k hubení rostlinných a živočišných škůdců - fungicidy, herbicidy, insekticidy, apod.). Všichni jsme vystaveni exhalacím z továren, tepláren a dalších průmyslových provozů. Tím však výčet nekončí... Proto je cílem společnosti SENSE nejen prodávat naše vysoce účinné čističky, které napomáhají zlepšit zdraví, ale také vzdělávat, zejména laickou veřejnost, koncové spotřebitele. Vzrůstající podíl lidí s alergiemi a astmatem blížící se 50% obyvatel (v ČR i v Evropě) nás v těchto snahách, bohužel, utvrzují!

    

     Dnes toho víme hodně o tom, co jíme a co pijeme. Málo však o tom, co dýcháme! Rozhodněte se vědět, co dýcháte! Rozhodnete se tím být zdravější!!! Závisí od toho kvalita a délka života Vás i členů Vaší domácnosti, Vašich nejbližších! Kvalitu interiérového vzduchu totiž můžeme ovlivnit my sami! (kvalita vnějšího ovzduší je během na dlouhou trať a s velkými a mocnými soupeři, např. elektrárny, továrny, doprava) Dýchejme tedy čistý vzduch alespoň v našich domovech!

     Dovolím si ukončit svá slova sloganem „SENSE. Kvalita, která má smysl.“ Má smysl pro aktivnější, delší a zdravější život každého z nás!

 

Hodně zdraví Vám přeje

Váš Karel
Ing. Karel Semerák
majitel společnosti SENSE Vital Air