Tato webová stránka používá soubory cookies k zajištění svého správného fungování. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.

více informací Rozumím a souhlasím

Čističky Sense budou brzy v prodeji na Alza.cz. V tuto chvíli prodej technicky připravujeme.

Děkujeme Vám za strpení!

Máte zájem o koupi čističky v dřívějším termínu?

Kontaktujte nás

příběh Sense

Od IT technologií
k čistému
vzduchu

Příběh čističek vzduchu Sense slovy zakladatele společnosti

Ing. Karel Semerák

jednatel společnosti SENSE Vital Air, s.r.o.

Od roku 1991 jsem podnikal v IT technologiích, moje firma reprezentovala na českém trhu kanadskou společnost Nortel (dříve Northen Telecom). Byli jsme distributorem systémů IBDN (integrated building distribution network) pro přenos hlasu, dat a videa. Tímto systémem jsme budovali infrastruktury lokálních sítí pro podniky, instituce, nemocnice, hotely, banky, zkrátka pro všechny, kdo vytvářel jakoukoli lokální síť (IKEM, Thomayerova nemocnice, MPO, Finanční úřady Středočeského kraje atd.).

V roce 2018 (tedy po 27 letech) jsem se rozhodl společnost prodat. Chtěl jsem po dlouhé době změnit svůj život a chtěl jsem ve své práci najít nové uspokojení, abych nebyl jenom distributorem a budovatelem systémů zahraniční společnosti. Snil jsem o jiném způsobu podnikání, který by mě uspokojil - o produktu, který bych sám vytvořil a se kterým bych mohl uspět na tuzemském trhu i v zahraničí.

Před 7 lety mne postihla akutní, masivní plicní embolie. Život jsem začal brát jinak.

Lékaři mi doporučili vytvořit si zdravé, čisté prostředí k dýchání. Zakoupil jsem si čističku vzduchu, ale ani po delší době jsem vůbec nevnímal její účinek.

Obrátil jsem se tedy na kolegy do Kanady a dovezl jsem odtud údajně velmi spolehlivé zařízení, které mělo všechny tuzemské výrobky na míle předčit. Bohužel mě čekalo další zklamání, jelikož jeho ovládání, výměna filtrů, provedení i design pro mě byly velmi neatraktivní a neintuitivní. Jediné, co bylo pozitivní, byla filtrační schopnost.

Na základě těchto negativních zkušeností jsem pro sebe i pro svou rodinu zatoužil postavit opravdu účinnou, jedinečnou a spolehlivou čističku vzduchu.

To byl můj prvotní zájem, který se postupem doby stal mým životním krédem. Začal jsem uvažovat o možnosti výroby a distribuci tohoto zařízení, ale chtěl jsem jít jinou cestou než všichni ostatní výrobci. Vadila mi na trhu škála výrobků tohoto typu: malé, velké, hranaté nebo kulaté, vždy však jen plastové škatule, u kterých výrobci nejsou schopni přiznat kvalitu filtračních materiálů, jejich množství, mnohdy s údajnými certifikáty účinnosti od společností nebo laboratoří, které nelze dohledat, protože často ani neexistují.

Postupem času se mi pod rukama rodila všestranná, tichá, mimořádně účinná a poctivě zkonstruovaná čistička vzduchu, jejíž pravidelné používání má skutečný, měřitelný a zdraví prospěšný účinek a dodnes mi dává opravdový smysl.

Tím postupně vznikl i název produktu a následně celé společnosti – Sense Vital Air.

Důležitým milníkem v mé práci bylo ocenění čističky vzduchu Sense Vital Air v roce 2019, kdy jsme získali Zlatou medaili na 75. Mezinárodním technickém veletrhu v bulharském Plovdivu, kterého se účastnilo více než 530 firem ze 36 zemí světa. V témže roce jsme získali i ocenění odborné poroty v projektu Vizionáři2019 za technologický a společenský přínos v oblasti zdravotnictví, životního prostředí, ochrany zdraví a minimalizaci zdravotních rizik.

Když k nám na jaře přišla epidemie nebezpečné nemoci covid-19, měl jsem nachystanou čističku vzduchu, která v sobě měla obrovský potenciál pomoci

Stačilo vyměnit filtr za co největší množství účinného antivirotického materiálu, přizpůsobit výkon motoru a vše řádně proměřit a otestovat. Nyní tak mohu na trhu nabídnout čističku vzduchu Antiviro+, která téměř nemá konkurenci a zásadním způsobem pomáhá ochránit interiéry proti částicím různých virů včetně koronaviru.