Česky English Deutsch Polski
Drobečková navigace

Úvod > Centrum čistého vzduchu > Proč právě SENSE Vital Air?

Proč právě SENSE Vital Air?

Víte, čím jsou unikátní čističky SENSE Vital Air?

Naše čističky SENSE Vital Air jsou UNIKÁTNÍ díky následujícím vlastnostem:

  • Znečištěný vzduch je čištěn filtry čističky po NEJDELŠÍ DOBU na trhu a má proto NEJVYŠŠÍ ÚČINNOST v odstraňování nečistot v čase. Vzduch je hnán systémem kruhových filtrů po spirále dokola po celém obvodu čističky (360°), čímž je znečištěný vzduch čištěn po delší dobu než při průchodu přímočarými filtry. Přímočarými filtry protéká vzduch kratší dobu.
  • Naše čistička má ROBUSTNÍ uhlíkové filtryDLOUHOU ŽIVOTNOSTÍ. Jako každý jiný filtr, také filtr z aktivovaného uhlí v naší čističce vzduchu je nutné měnit. Nečiníte tak však jednou za rok, ale jednou za 3 až 5 let (podle znečištění interiérového vzduchu). Tak dlouhou dobu vydrží díky své robustnosti (3,5 kg válečků aktivovaného uhlí) a kapacitě pohlcování nečistot (1100 m2/g, což je nadstandardní úroveň na trhu). Všechny čističky vzduchu, které nepoužívají uhlíkové filtry s takovou kapacitou a robustností, musíte měnit - podle samotných výrobců - zhruba jednou za rok.
  • Naše čistička je vyrobena z MINIMA PLASTŮ a nezhoršuje tak kvalitu vzduchu. Čističky, které používají umělou hmotu (např. celoplastové šasí, obaly filtrů) ještě zhoršují kvalitu interiérového vzduchu, protože uvolňují do ovzduší škodlivé plynné látky (např. formaldehyd), které jsou součástí aditiv na zlepšení vlastností plastu (odolnosti proti stárnutí, zvýšení pružnosti, tvrdosti apod.). Naše čistička používá minimum plastů (např. šasi čističky i obaly filtrů jsou kovové) a maximum inertních materiálů (neutrálních k životnímu prostředí).
  • Naše čistička Vám zároveň poskytuje NADSTANDARDNÍ ZÁRUKY. Každé SENSE Vital Air čističky se týká záruka na dobu zákonných 2 let. Navíc však získáte prodlouženou záruku o 3 roky pokrývající vadu  čističky, 10letou záruku na bezporuchový chod motoru a 10 letou záruku na dostupnost náhradních dílů pro čističku. Více se dozvíte zde.
  • Naše čistička jako jediná čistička vzduchu, která je prodávána na českém trhu, je NA ČESKÉM TRHU také VYROBENA. Elegantní design, precizní zpracování. Potěší oko, potěší duši. A také Vaše tělo, protože díky této čističce budete zdravější nejen Vy, ale všichni členové Vaší domácnosti. To vše má na „svědomí“ naše čistička vzduchu, která je jako jediná vyráběna na území České republiky  u progresivního výrobce produkujícího již více než 20 let kvalitní a spolehlivé výrobky také díky nejmodernějšímu certifikovanému způsobu výroby. Všechny ostatní čističky vzduchu nabízené českému spotřebiteli se vyrábí mimo ČR, případně se v ČR pouze smontovávají.

Víte, proč si vybrat právě SENSE Vital Air?

Seznamte se s 9 DŮVODY, proč byste si měli vybrat právě naši čističku:

1. Odstraňování VŠECH druhů nečistot interiérového vzduch:

Naše čistička vzduchu odstraňuje všechny druhy nečistot interiérového vzduchu:

  • pevné nečistoty nebiologického původu - prach, smog, popílek, saze, písek, kouř cigaretový, cigaretový, doutníkový, mastný kuchyňský, z hoření dřeva, uhlí a dalších pevných paliv (krb, kotel, kamna apod.),
  • pevné nečistoty biologického původu - pyl, vlákna rostlin, bakterie, viry, zvířecí alergeny jako plísně a spory plísní, roztoče, jejich výkaly a zvratky, lupy domácích mazlíčků a další),
  • plynné nečistoty - např. spaliny (oxidy uhlíku, síry či dusíku), pachy, zápachy, odéry (zdraví škodlivé chemické látky např. z čistících a kosmetických výrobků, z odpadků a odpadů, z obuvi, zvířat, kanalizací, průmyslových procesů (např. sirovodík, amoniak). A dále tzv. VOC („těkavé organické látky“), ze kterých je jich mnoho karcinogenních a mutagenních (např. formaldehyd), které se uvolňují ve formě výparů z tisíců výrobků při jejich používání a skladování - např. z pracích prášků, sprejů, čistidel, bělidel, leštidel, odmašťovačů, barev, laků, odlakovačů, lepidel, rozpouštědel, pesticidů, z dřevotřísek, sádrokartonů, lepeného nábytku, koberců, podlah, tiskáren, kopírek, atd. Uvolňují se též při topení pevnými palivy v domácnostech (uhlí, dřeva, koksu, briket), ze skládek odpadů a dalších procesech, jako např. methan (skleníkový plyn) a nemethanové uhlovodíky (v domácnostech např. formaldehyd, akrolein, benzen, toluen, aceton, naftalen, xylen).

2. Vysoce ÚČINNÉ odstraňování nečistot interiérového vzduchu:

Znečištěný vzduch je hnán systémem kruhových filtrů po spirále dokola po celém obvodu čističky (360°) - nejde o přímočaré filtry, kterými znečištěný vzduch protéká kratší dobu a přímočařeji. Kruhový filtr tak čistí znečištěný vzduch po delší dobu než při průchodu přímočarými filtry. To způsobuje vyšší účinnost čištění v čase vůči jiným čističkám. Účinnost našeho HEPA filtru na odstranění pevných nečistot je vyšší než 99 % pro nečistoty o velikosti nad 1 mikrometr. Jinými slovy z 1000 pevných nečistot tento filtr nezachytí pouze méně než 10.

Účinnost filtru z válečků aktivovaného uhlí na odstranění plynných nečistot je prověřena více než 120 lety používání v různých odvětvích, vč. armádního (všem známé plynové masky používané při kontaminaci toxickými látkami). Účinnost filtrů z válečků je o min. 20% vyšší než účinnost filtrů z prášku či drtě z aktivovaného uhlí.

3. Špičková KAPACITA POHLCOVÁNÍ plynných nečistot:

Jedna čajová lžička válečků aktivovaného uhlí použitého v našem filtru je schopna od plynných nečistot vyčistit plochu několika fotbalových hřišť. To je díky nadprůměrné kapacitě válečků aktivovaného uhlí k pohlcování nečistot (1100 m2/g). Takové aktivované uhlí totiž obsahuje obrovský počet pórů, do kterých se nečistoty usazují (tzv. adsorbují). Jde o vysoce nadstandardní kvalitu vůči ostatním produktům na trhu! Kapacita adsorpce se však řádově snižuje, když namísto válečků použijete drť či dokonce prášek z aktivovaného uhlí (běžný standard na českém trhu). Ty totiž mají řádově menší adsorpční plochu, čímž je snížena účinnost pohlcování nečistot (prokazatelně až o 25%!!!), zároveň je tím zkrácena doba životnosti filtru z drtě nebo prášku a takový filtr pak budete muset měnit častěji. To se Vám u našeho filtru z válečků aktivovaného uhlí nestane!

4. Robustní uhlíkové filtry s DLOUHOU ŽIVOTNOSTÍ:

Jak jistě víte, uhlíkový filtr v digestoři ve Vaší kuchyni musíte měnit zhruba jednou za rok, abyste zaručili účinné odsávání pachů. Obdobně, i filtr z aktivovaného uhlí v naší čističce vzduchu musíte měnit – s jedním podstatným rozdílem – měníte jej jednou za 3 až 5 let (podle znečištění interiérového vzduchu). Tak dlouhou dobu vydrží díky své robustnosti (3,5 kg válečků aktivovaného uhlí) a kapacitě pohlcování nečistot. Všechny ostatní čističky vzduchu, které nepoužívají uhlíkové filtry s takovou kapacitou a robustností, musíte měnit - podle samotných výrobců - zhruba jednou za rok.

5. Vyrobena z MINIMA PLASTů, aby sama čistička nezhoršovala kvalitu vzduchu:

Čističky, které používají umělou hmotu (např. celoplastové šasi, obaly filtrů) ještě zhoršují kvalitu interiérového vzduchu, protože uvolňují do ovzduší škodlivé plynné látky (např. formaldehyd), které jsou součástí aditiv na zlepšení vlastností plastu (odolnosti proti stárnutí, zvýšení pružnosti, tvrdosti apod.). Naše čistička používá minimum plastů (např. šasi čističky i obaly filtrů jsou kovové) a maximum inertních materiálů (neutrálních k životnímu prostředí).

6. CERTIFIKÁTY:

Naše čističky jsou certifikované. Více se dozvíte zde.

7. NADSTANDARDNÍ ZÁRUKY:

Každé SENSE Vital Air čističky se týká záruka na dobu zákonných 2 let. Navíc však získáte prodlouženou záruku o 3 roky pokrývající vadu  čističky, 10letou záruku na bezporuchový chod motoru a 10 letou záruku na dostupnost náhradních dílů pro čističku. Více se dozvíte zde.

8. JEDINÁ čistička VYRÁBĚNA v ČR:

Elegantní design, precizní zpracování. Potěší oko, potěší duši. A také Vaše tělo, protože díky této čističce budete zdravější nejen Vy, ale všichni členové Vaší domácnosti. To vše má na „svědomí“ naše čistička vzduchu, která je jako jediná vyráběna na území České republiky  u progresivního výrobce produkujícího již více než 20 let kvalitní a spolehlivé výrobky také díky nejmodernějšímu certifikovanému způsobu výroby. Všechny ostatní čističky vzduchu nabízené českému spotřebiteli se vyrábí mimo ČR, případně se v ČR pouze smontovávají.

9. Jednoduchá MANIPULACE a CHOD podle znečištění:

Pojízdná kolečka Vám umožní čističku vzduchu jednoduše přemísťovat z místa na místo, z místnosti do místnosti. Po příchodu z práce do kuchyně, pak do obývacího pokoje, před večerníčkem do dětského pokoje, poté do ložnice před spaním.

V domácnostech s alergiky, astmatiky, s dětmi, seniory, těhotnou ženou, s osobami s dýchacími,  kardiovaskulárními nemocemi či s jinak nemocnými osobami je vhodné čistit jednu místnost min. 2 hodiny na nejnižší rychlosti (tj. 3 krát za hodinu prohnat čističkou vzduch v místnosti). Zde NEPLATÍ „čím rychleji, tím lépe“. Naopak! Čistěte vzduch raději po delší dobu (na nejnižší rychlosti) než krátce (na vyšších rychlostech). Ideálním způsobem se pak ukládají vzdušní nečistoty do těl filtrů a dochází tak k nejúčinnějšímu odstraňování nečistot. Pokud nemáte žádné zdravotní obtíže postačí, abyste čističkou prohnali vzduch v místnosti 1,5 krát za hodinu. Ideální je nechat čističku běžet po celou dobu pobytu v místnosti. Nezapomeňte, že čistička, stejně jako klimatizace, funguje nejlépe při uzavřených oknech, dveřích a dalších stavebních otvorech.