Česky English Deutsch Polski
Drobečková navigace

Úvod > Čističky vzduchu > SENSE Vital Air ODOR

SENSE Vital Air ODOR

Tato výkonná čistička interiérového vzduchu:

 • účinně odstraňuje PLYNNÉ vzdušní nečistoty - pachy, zápachy, spaliny (např. CO2), těkavé organické látky (např. formaldehyd) a různé další chemické látky
 • má výjimečně DLOUHOU ŽIVOTNOST díky extrémně robustnímu filtru se špičkovou kapacitou pohlcování
 • je vyrobena z MINIMA PLASTŮ, čímž nezatěžuje dýchaný vzduch dalšími škodlivinami (přístroje z plastů uvolňují plynné vzdušní škodliviny jako formaldehyd apod.)
 • neemituje žádný zdraví škodící OZÓN
 • je JEDINÁ na českém trhu VYROBENÁ - za dodržení nejvyšších mezinárodních standardů kvality a využití zkušeností s čištěním vzduchu na vyspělém kanadském trhu.
SENSE-cisticka-2.-min.jpg

Čistička s NEJVYŠŠÍ ÚČINNOSTÍ čištění interiérového vzduchu díky:

 • nejdelší době čištění vzduchu na trhu - čištění kruhovými filtry (po spirále) trvá déle a pohltí se tím více nečistot, než je tomu u přímočarých filtrů
 • extrémně robustnímu filtru z aktivovaného uhlí na plynné nečistoty (pachy, výpary, chemické látky, spaliny). Filtr pracuje na stejném principu jako plynové masky používané již více než 120 let nejen v armádě. Filtr obsahuje několik kilogramů válečkovaného média s na trhu nadprůměrnou kapacitou pohlcování plynných nečistot (až 1100 m2/g). Jedna čajová lžička tohoto média vyčistí od plynných nečistot plochu několika fotbalových hřišť. Účinnost pohlcování nečistot takového filtru je o min. 20% vyšší než u filtrů z prášku či drtě z aktivovaného uhlí.
 • kvalitnímu předfiltru pro pohlcování větších pevných nečistot (např. okem viditelný prach, textilní vlákna, lupy). Předfiltr zvyšuje účinnost a životnost ostatních filtrů čističky.

 Čistička je VHODNÁ do interiérů, kde:

 • je nutné velmi účinně odstraňovat plynné nečistoty - pachy, zápachy, výpary a těkavé organické látky (např. formaldehyd, benzen, toluen, akrolein)
 • jsou osoby citlivé či alergické na chemické látky, které jsou součástí mnoha kosmetických, čistících, pracích a dalších prostředků
 • jsou větší pevné vzdušní nečistoty (okem viditelné) – např. větší prach, pyl, textilní vlákna, plísně, zvířecí alergeny z domácích mazlíčků jako lupy, chlupy)
 • jsou kuřáci (při kouření se do vzduchu uvolňují škodlivé chemické látky, mnohdy karcinogenní a mutagenní)
 • jsou alergici, astmatici, těhotné ženy, senioři, děti, osoby s dýchacími / srdečně-cévními nemocemi, trpící migrénami, únavou či jinak nemocné osoby
 • se používají lepidla, barvy, laky, odlakovače, bělidla, pesticidy či jiné chemické látky, kosmetické a čistící prostředky, kterých výpary ohrožují zdraví
 • byla provedena rekonstrukce (vč. malby) nebo jde o novostavbu
 • jste si pořídili něco nového (lepený nábytek, koberec, podlahu, z dřevotřísky, sádrokartonu apod.). To vše uvolňuje škodlivé látky – např. toxický sirovodík, čpavek, karcinogenní a mutagenní těkavé organické látky (tzv. VOC) jako formaldehyd, benzen, toluen, aceton, styren apod. Kdo by to chtěl dýchat?
 • Primárním účelem této čističky není čistit  ty MENŠÍ PEVNÉ nečistoty (polétavý prach, smog, viry, bakterie, spory plísní, roztoče a jejich výkaly, malý pyl, kouř kuchyňský / z vytápění (krb, kamna).

Čistička je SNADNO OVLADATELNÁ a PROVOZOVATELNÁ díky:

 • pojízdným kolečkům umožňujícím jednoduchý přesun čističky z místa na místo
 • volitelnému provoznímu režimu čističky: 5 rychlostí s max. průtokem vzduchu 300 m3/h. Rychlost volíte podle úrovně aktuálního znečištění vzduchu.
 • automatickému režimu spuštění čištění ve Vámi zvolenou hodinu na počet hodin chodu a stupeň chodu
 • časovači pro výměnu filtrů: upozornění na nutnost výměny filtru na displeji přístroje
 • nízké spotřebě elektrické energie (při chodu 4 hodiny denně každý den v roce ca. 170 Kč za spotřebovanou elektřinu)
 • výjimečně dlouhé životnosti filtrů 3 až 5 let (na rozdíl od 1 roku u jiných čističek v ČR) díky špičkové kapacitě pohlcování nečistot a robustnosti filtrů.

Můžete si vybrat ten Váš elegantní finální DESIGN, vždy precizně zpracovaný -  typ DŘEVA (dub, eben apod.) pro vrchní obruč čističky a barvu NÁSTŘIKU těla (šasí) čističky.  

čistička-bílá
zelena.jpg
vinova.jpg

 

Důvody PROČ si VYBRAT SENSE čističku a čím je UNIKÁTNÍ naleznete zde.

Rady jak si SPRÁVNÉ VYBRAT čističku interiérového vzduchu naleznete zde.

Jak FUNGUJE čistička SENSE můžete vidět na videu zde.

Jak čističku POUŽÍVAT naleznete v Návodu na použití SENSE čističky v záložce "Soubory ke stažení" (viz výše).

NÁHRADNÍ FILTRY k SENSE čističkám objednávejte zde.

NÁHRADNÍ DÍLY k SENSE čističkám (např. pojízdná kolečka, ne však filtry!!) objednávejte zde.

VYPOUŽÍVANÉ (ZANESENÉ) FILTRY ze SENSE čističek: více v Návodu na použití čističky zde.

Jaké jsou DRUHY NEČISTOT interiérového vzduchu se dozvíte zde a které z nich ŠKODÍ ZDRAVÍ NEJVÍCE se dozvíte zde.

 

Technické parametry čističky vzduchu SENSE Vital Air ODOR
Hmotnost čističky (netto) 24 kg
výška x průměr 60,5 cm x 39,5 cm
Filtrační systém 1. předfiltr, 2. filtr z aktivního uhlí
Filtr z aktivního uhlí válečky aktivního uhlí o průměru cca 4 mm (ne prach ani drť, které mají až o 20% nižší účinnost pohlcování nečistot). Vnitřní povrch 1100m2/g (tj. nadprůměrná kapacita pohlcování nečistot). Filtr obsahuje větší množství aktivního uhlí než v čističce SENSE Vital Air ALL. Čistička neobsahuje HEPA filtr na zachytávání polétavého prachu (jemných pevných nečistot).
Životnost filtrů předfiltr 4 až 6 měsíců (běžně na trhu 14 dní), filtr z aktivního uhlí 3 roky (běžně na trhu 1 rok)
Vzduchový výkon min. 18m3/h, max. 300 m3/h
Doporučená velikost místnosti
 • max. 200 m3 (resp. 77 m2 při výšce stropu 2,6 m) při čištění vzduchu 1,5 x za hodinu. Doporučeno pro domácností bez obtíží.
 • max. 100 m3 (resp. 38,5 m2 při výšce stropu 2,6 m) při čištění vzduchu 3 x za hodinu. Doporučeno pro domácnosti s alergiky, astmatiky, seniory, dětmi, těhotnými ženami, kuřáky, osobami s dýchacími potížemi či jinými chronickými či akutními onemocněními.
Provozní režimy manuální (5 rychlostí chodu), automatický (ve zvolenou hodinu na počet hodin a rychlost chodu)
Indikace výměny filtrů ano (potřeba výměny filtru zobrazená na displeji čističky)
Digitální displej ano
Životnost motoru max. 15.000 hodin (tj. při chodu 4 hodiny denně motor vydrží 10 let)
Počet rychlostí motoru 5
Hlučnost min. 20 Hz (nejnižší rychlost), max. 65 Hz (nejvyšší rychlost)
Napětí 220 – 240 V / 50 Hz
Příkon max. 150 W
Cena (za rok) za spotřebovanou el. energii při nejvyšší rychlosti ca. 1 000 Kč při chodu 24 hodin každý den v roce. (Při 4 hodinách denně je cena zhruba 170 Kč, tj. asi 2 až 5 krát méně než pračka se sušičkou, lednička či televize.)

PROVOZ SENSE čističky interiérového vzduchu:

Ke svému provozu naše čistička nepotřebuje nic jiného než elektřinu. Provoz čističky je nízkonákladový a zaručeně šetří Vaši peněženku.

Čistička se udržuje podobně jako jiný elektrický domácí přístroj. Vyhněte se vodě či jiné tekutině, která by vtekla do přístroje, otřít mírně vlhkým hadrem ji však můžete. Čističku přesouvejte opatrně, aby se nepřevrhla a nepoškodila. Za chodu ji ničím nepřikrývejte! Kompletní pravidla najdete v Návodu na používání čističky zde („zde“ je proklik na Návod“ na našem webu).

Nejdůležitější je, aby Vám čistička pomáhala dlouhodobě udržovat u Vás doma čistý a zdravý vzduch. Proto je nutné měnit filtry, a to v závislosti na znečištění interiérového vzduchu. Naše čistička Vás na potřebu výměny filtrů sama upozorní (na displeji).

 • Předfiltr se mění zhruba jednou za 6 měsíců (běžné znečištění) nebo za 4 měsíce (zvýšené). Lze jej dokoupit u prodejce, u kterého jste čističku pořídili. Řádově jde o stokoruny. Předfiltr výrobců jiných čističek musíte měnit například co 14 dní.
 • Filtr z aktivovaného uhlí na plynné nečistoty se mění jednou za 3 roky (běžné znečištění), 2 roky (silné znečištění). Lze jej dokoupit u prodejce, u kterého jste naši čističku pořídili. Řádově jde o položku 5 tisíc korun. Když porovnáte, že u ostatních čističek platíte nový filtr každý rok (položka do 2.000 Kč), s naší čističkou ušetříte už hned na prvním vyměňovaném filtru.
 • A to ani nemluvíme o částkách za další druhy filtrů, které ostatní produkty mají – čím více filtrů, tím větší náklady na jejich výměnu. Měnit pět i více filtrů? Nestaňte se otrokem takového přístroje.

NEZAPOMEŇTE, že zanesené filtry již nepojmou další nečistoty a vy tak budete prohánět čističkou stále stejně znečištěný vzduch! ZANESENÉ FILTRY vzduch zkrátka NEČISTÍ!!! Je potřebné je VYMĚNIT!

SERVISOVÁNÍ SENSE čističky interiérového vzduchu:

Informace k záručnímu i pozáručnímu servisu SENSE čističek najdete zde.

Čističky SENSE jsou CERTIFIKOVANÉ.

Více se dozvíte zde.

Čističky SENSE mají NADSTANDARDNÍ ZÁRUKY nad rámec zákonných 2 let:

 • prodlouženou záruku o 3 roky na vadu materiálů
 • záruku 10 let na bezporuchový chod motoru
 • záruku 10 let na dostupnost náhradních dílů pro Vaši SENSE čističku.
 • Více se dozvíte zde.

Kvalitě našich čističek důvěřujeme – proto s každou naší čističkou získáte každou z uvedených na trhu nadstandardních záruk.

Doporučená prodejní maloobchodní cena (vč. DPH) Ceník připravujeme
DPH (21%)  
Cena bez DPH  

 

Uvědomujeme si, že nejde o malou částku. Nekupujete si však jen tak obyčejný přístroj, ale přístroj, který Vám pomůže snížit alergické, astmatické, dýchací a jiné zdravotní obtíže, být déle zdravými, žít aktivnější a plnohodnotnější život. Kupujete si tento přístroj ke zlepšení drahocenného zdraví Vás a Vašich nejbližších!

Protože životnost čističky díky kovovým dílům předpokládáme minimálně na 10 let (což nelze říct u čističek vyrobených z plastových dílů), zaplatíte v přepočtu za své zdraví pár korun denně!!! Je to skutečně moc? Kolik dáte za pomocníky ke zlepšení Vašeho zdraví jako jsou vitamíny či za sladkosti, uzeniny nebo cigarety, které zhoršují Vaše zdraví?

Navíc, abyste se vyhnuli jednorázovému zatížení rozpočtu domácnosti, můžete si vybrat rozložit sumu nákupu na měsíční splátky (např. půjčka od nebankovní společnosti přímo u prodejce našich čističek anebo platba kreditní kartou - jejím principem je měsíční splácení také).

Obsah stránky připravujeme.